Stowarzyszenie „Świat pod żaglami”

Stowarzyszenie "ŚWIAT POD ŻAGLAMI" zrzesza ludzi dla których żeglarstwo jest życiową pasją.

Cele Stowarzyszenia:

  • Popularyzacja szeroko pojętego żeglarstwa śródlądowego, morskiego oraz oceanicznego w każdej dostępnej formie.

  • Edukacja żeglarska – śródlądowa, morska i oceaniczna

  • Pokazywanie Świata z perspektywy wód lądowych, morskich oraz oceanicznych.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez

  • Organizowanie spotkań, pogadanek, sympozjów oraz współpracę z mediami w tematach związanych z szeroko pojętą popularyzacją żeglarstwa śródlądowego, morskiego i oceanicznego.

  • Prowadzenie szkoleń teoretycznych oraz praktycznych z zakresu tematyki żeglarskiej na wodach śródlądowych na morzach i oceanach.

  • Organizowanie i prowadzenie żeglarskich rejsów edukacyjno-szkoleniowych podczas których uczestnicy realizują autorskie programy przygotowywane przez Stowarzyszenie „Świat Pod Żaglami” – mowa o rejsach śródlądowych, morskich i oceanicznych.


Nasi sternicy

Na każdym z rejsów morskich jacht poprowadzi doświadczony i opływany na organizowanym akwenie sternik.

Andrzej Kowalczyk

Kapitan jachtowy
Kapitan motorowodny


Edward Szatkowski

Kapitan jachtowy
Kapitan motorowodny
Sternik lodowy


Andrzej Juchno

Jachtowy Sternik Morski
Instruktor Żeglarstwa PZŻ


Nasze wartości

Bezpieczeństwo

Kamizelki, kamizelki… i jeszcze raz kamizelki. Przezorność, przewidywanie, dbałość o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na morzu i lądzie… - zawsze nam towarzyszą. Z morzem nie walczymy, bo nikt z nim jeszcze nie wygrał - uczymy jak je rozumieć i pokochać. Kamizelki, kamizelki… jeszcze raz….

Pasja

Kto raz poczuje zapach porannej bryzy, smak morskiej wody, zobaczy wschód i zachód słońca, drogę mleczną nocą odbijającą się w morskiej toni ten przekona się, że „navigare necesse est vivere non est necesse” Ten czas zostanie w Was na zawsze. Płyńcie z nami.

Profesjonalizm

Posiadamy wieloletnie doświadczenie żeglarskie. Tysiące mil za nami po morzach i oceanach świata. Zawsze przestrzegamy zasad dobrej praktyki żeglarskiej. Wysokie uprawnienia i kultura osobista to gwarancja naszego profesjonalizmu. Można nam zaufać.

Edukacja

Podczas rejsów realizujemy nasze autorskie programy edukacyjne. Geografia, Biologia, Historia, Fizyka… Stawiamy na naukę poprzez aktywny kontakt z naturą i otoczeniem. Uczymy żeglowania, nawigacji, prac bosmańskich… To wszystko dla Was – Żeglarze

Czym się zajmujemy?

1 Prowadzimy spotkania i pogadanki, których celem jest przybliżenie tematyki żeglowania po morzu. Prezentujemy filmy i zdjęcia z naszych rejsów. Zachęcamy do aktywnego kontaktu z tym sportem.


2 Szkolimy młodzież i dorosłych: teoria i praktyka żeglowania, nawigacja, prace bosmańskie, zajęcia z manewrowania dużymi jachtami, zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy, to niektóre z realizowanych zagadnień.


3 Organizujemy rejsy stażowo-turystyczne dla grup, połączone z dobrze pojętą edukacją morską. Rejsy prowadzone są wzdłuż linii brzegowych. Łączymy żeglarstwo z walorami odwiedzanych miejsc na lądzie.