Chorwacja 9.06.2022

In Chorwacja 2022 by admin

6 dzień – Wyscig

Dzisiaj, 9.06.2022, rano wypłynęliśmy z mariny na wyspie Katina. Droga do domu była dość długa, dlatego aby się nie nudzić, postanowiliśmy zorganizować wyścig jachtów. Płynęliśmy tylko na żaglach – wszystkie silniki były wyłączone. Metą naszego wyścigu była marina w Sukosanie.

Szliśmy wszyscy łeb w łeb, ale niestety jeden jacht ewidentnie pierwszy dopłynął do mety. Pierwsze miejsce zajęła załoga jachtu ,,Brava”. Sędzia naszego wyścigu jednoznacznie stwierdził, iż załogi ,,Klementy” i ,,Katriny” na tyle zacięcie walczyły, że należy im się drugie miejsce ex aequo. Dodatkowym utrudnieniem dla całej załogi był okropny deszcz. Wszyscy byli przemoczeni do suchej nitki.

e-Dziennik jachtowy:

DZIEŃ

9 czerwca 2022r /czwartek/

GODZINA

8 PM

MIEJSCE POSTOJU

44.03’18”N; 15.17’48”E

SIŁA WIATRU

4 B

TEMPERATURA POWIETRZA

23 C

TEMPERATURA WODY

18 C

PRZEPŁYNIĘTO TEGO DNIA

35 Nm = 68 km (1Nm = 1852m)

ODWIEDZONE PORTY

Veli Iż, Uglian

POGODA NA JUTRO

Wiatr 3, temperatura 25 C

Wróciliśmy do macierzystego portu w Sukosanie opływając wyspę Uglian od strony północnej. Na ostatnim odcinku prostej od północnego krańca wyspy Ugljan do portu w Sukosanie (10 mil) odbył się wyścig jachtów. Wygrała załoga kpt. Andrzeja na jachcie Bravia, a o drugi miejsce zaciekle walczyły do ostatnich metrów załogi kpt. Witka i kpt. Edwarda. Po zgłoszeniu protestu za nieustąpienie pierwszeństwa jachtowi zawietrznemu uznano, że obie załogi zajęły ex aequo drugie miejsce. Pogoda była deszczowa i wietrzna a zabawa przednia. Jutro ze względu na przewidywane trudne warunki atmosferyczne na morzu, wybieramy się autokarem do Szybenika.

Tak wyglądał nasz dzień: