Chorwacja 8.06.2022

In Chorwacja 2022 by admin

5 dzień – Katina

Dzisiaj, 8.06.2022, z samego rana wyruszyliśmy w dosyć długi rejs na przepiękna wyspę o nazwie Katina. Płynęliśmy przez ok. 4-5 godzin, ale wszystkie załogi jednogłośnie stwierdziły, że było warto. Przepływaliśmy niedaleko parku narodowego, niestety nie udało się nam zwiedzić go bezpośrednio. W trakcie rejsu, na jednym z jachtów, pojawiła się usterka – pod pokładem znajdowała się woda. Nie było to na szczęście nic poważnego, choć wodę trzeba było usuwać ręcznie przy pomocy gąbki i wiadra.

Na miejscu, na wyspie, udało nam się stanąć w przepięknym porcie, gdzie zostajemy na noc – rano wracamy do naszej mariny. Wieczorem przeszliśmy się na spacer w góry i wykąpaliśmy się w lazurowej wodzie pełnej morskich stworzeń.

e-Dziennik jachtowy:

DZIEŃ

8 czerwca 2022r /środa/

GODZINA

8 PM

MIEJSCE POSTOJU

Kathina 43.52’N; 15.12’E

SIŁA WIATRU

4 B

TEMPERATURA POWIETRZA

25 C

TEMPERATURA WODY

19 C

PRZEPŁYNIĘTO TEGO DNIA

32 Nm = 60 km (1Nm = 1852m)

ODWIEDZONE PORTY

Kathina

POGODA NA JUTRO

Wiatr 4, temperatura 23 C

Wystartowaliśmy o 9:00 i już po wyjściu za główki portu rozstawiliśmy żagle. Pogoda była dobra i wiatr pozwolił nam na dopłynięcie do wyspy Katina praktycznie cały czas na żaglach.Po drodze oglądaliśmy wyspy Zut i Pasman oraz przejścia Mala i Vela Provesa. Jutro wracamy do naszego macierzystego portu od strony północnej. Pogoda się zmienia wiec prawdopodobnie będziemy żeglować w deszczu.

Tak wyglądał nasz dzień: