Chorwacja 10.06.2022

In Chorwacja 2022 by admin

7 dzień – wycieczka do Szybeniku

Dzisiaj, 10.06.2022, nie wypłynęliśmy w rejs – wszystkie jachty spokojnie stały w marinie. Wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę autokarową do Szybeniku. Pozwiedzaliśmy tamtejsze zabytki, spróbowaliśmy lodów i relaksowaliśmy się przechadzając po malowniczych uliczkach. Po południu wróciliśmy do Sukosanu. Wszyscy do godziny 20:00 mamy czas na spakowanie się, ponieważ o tej godzinie wszyscy zebraliśmy się i kapitanowie wszystkich jachtów wręczyli swoim załogom opinie z rejsu. Kupiliśmy dużo pamiątek mając z tyłu głowy zbliżający się w zawrotnym tempie koniec naszej wielkiej przygody. Już jutro niestety wracamy do domu.

e-Dziennik jachtowy:

DZIEŃ

10 czerwca 2022r /piątek/

GODZINA

8 PM

MIEJSCE POSTOJU

44.03’18”N; 15.17’48”E

SIŁA WIATRU

1 B

TEMPERATURA POWIETRZA

28 C

TEMPERATURA WODY

20 C

PRZEPŁYNIĘTO TEGO DNIA

0 Nm = 0 km (1Nm = 1852m)

ODWIEDZONE PORTY

Szybenik

POGODA NA JUTRO

Wiatr 8-9 (bora), temperatura 27

Dziś nie pływaliśmy za to wybraliśmy się na wycieczkę lądem (autokarem) do oddalonego o 60 km Szybenika. Jutro wracamy do Polski. Musimy wyjechać wcześnie rano, aby uciec przed nadciągającym bardzo silnym wiatrem od strony gór. W Dalmacji ten rodzaj wiatru nazywamy „bora”, jest on niebezpieczny również na lądzie dla autokarów, TIR-ów i motocyklistów.

Wieczorem kapitanowie rozdali nam opinie z rejsu i oficjalnie zakończyliśmy nasz pobyt w Chorwacji. Jeszcze tylko jedna noc na jachtach i wracamy do domu.

Tak wyglądał nasz dzień: